Witamy, dziś jest Wtorek    22 Styczeń, 2019      Logowanie: gość
  
 
 
PARYŻ HOTELE, APARTAMENTY I ATRAKCJE TURYSTYCZNE
 
1,2,3,4151310,1911,2014125,6,7168,179,18Vincennesd'OrlyMalakoffBoulogneLa DefenceSaint DenisDisneylandRoissy

Apartamenty i hotele w centrum Paryża
Apartamenty w dużym Paryżu
Hotele w Disneylandzie
Hotele i apartamenty w okolicy Disneylandu
Atrakcje turystyczne Paryża
Transport w Paryżu
Bezpieczny pobyt

 

Paryż- największe miasto i tym samym stolica Francji. Jest podzielony na 20 dzielnic ( arrondissements), a zamieszkuje go 2 mln osób ( 12 mln w paryskiej aglomeracji). Na każdym kilometrze kwadratowym przypada 24600 osób.

Co roku do Paryża przyjeżdża 30 milionów turystów ze wszystkich stron świata. Głównie są to Brytyjczycy, Amerykanie, Włosi, Niemcy, Rosjanie i Japończycy.

Stolicą był już do 987 roku, z małymi wyjątkami. Poza tym jest tłem wielu wydarzeń historycznych, politycznych i gospodarczych na przestrzeni wieków. W Europie i na świecie znany jest głównie z zabytków, muzeów, także jako stolica architektury, rozrywki, mody, kultury i nauki.

Jest to miasto, które zachwyca i które nigdy nie zasypia. Olśniewa na każdym kroku. Przyjeżdżając tu, czuje się ten niezwykły i niepowtarzalny świat.

Punktami stałymi zwiedzania miasta są: Luwr ze słynnymi ekspozycjami Mony Lizy i Wenus z Milo, Wieża Eiffla, Wersal. Warto także przemierzyć nabrzeża Sekwany, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Oto kilka informacji dotyczących tych atrakcji Paryża i okolic, które koniecznie trzeba zobaczyć:

Atrakcje turystyczne Paryża