Witamy, dziś jest Niedziela    24 Marzec, 2019      Logowanie: gość

REF.PRO

Zapraszamy serdecznie na naszą nową stronę  http://www.wakacje-we-francji.pl/ gdzie umieściliśmy poniższą ofertę w wersji zaktualizowanej. Tam też znajdują się najnowsze propozycje i informacje związane z wypoczynkiem we Francji. Prosimy kliknąć na ten link. 

 

Korsyka

 

Najpiękniejsza  wyspa na Morzu Śródziemnym. Doskonałe miejsce wypoczynku dla każdego, w którym można znaleźć zarówno piękne, piaszczyste plaże, jak i rozległe, leśne tereny.

"Kalliste" - najpiękniejsza - tak nazywali niegdyś greccy żeglarze tę uroczą wyspę na Morzu Śródziemnym. Korsyka jest jedną z 3 największych wysp Morza Śródziemnego, leży w odległości ok. 170 km od francuskiego wybrzeża. Szczyty gór na Korsyce sięgają wysokości 2700 m, a linia brzegowa ciągnie się na długości ponad tysiąca kilometrów. Tereny leśne i dzikie macchia zajmują prawie połowę wyspy. W 2001 roku siedem plaż i cztery porty na wybrzeżu Korsyki zostały odznaczone Błękitną Flagą. Korsyka - "góry w morzu" - osiąga na stosunkowo niewielkiej powierzchni wysokość do 2706 m. Inaczej niż na innych wyspach Morza Śródziemnego w głębi korsykańskiego lądu utrzymały się rozległe tereny leśne. Conservatoire du Littoral (Urząd do Spraw Ochrony Wybrzeża) wykupił w latach 60. rozległe odcinki wybrzeża i stworzył rezerwat przyrody Parc Natural de la Corse. Od tamtej pory rezerwat stale się powiększa i obejmuje obecnie ok. 1/3 obszaru wyspy. Służy on przede wszystkim ochronie przyrody oraz zagrożonych gatunków zwierząt, ale także utrzymaniu dóbr kultury, zapobieganiu pożarom, wspieraniu tradycyjnych produktów rolnych oraz rozwojowi ekoturystyki.  

 

Zobacz rezydencje w

 Ajaccio
Bastia
Belgodere
Bonifacio
Borgo
Figari
Poggio-Mezzana
Propriano
Solenzara
Tizzano
Wycieczka - 7 dni Korsyka

Korsyka jest zadziwiająca, prawdziwa perła morza śródziemnego. Od wspaniałych plaż poprzez skaliste ośnieżone góry nawet latem. Wyspa jest jak mały kontynent ma wszystko czego dusza zapragnie. Wspaniała korsykańska kuchnia, zatykające dech w piersiach widoki, przepiękne górskie wioski. Do najbardziej znanych miejsc na wyspie należą:

AJACCIO
Miasto portowe na zachodnim wybrzeżu wyspy. To tutaj urodził sie Napoleon Bonaparte. Na każdym kroku natknąć można się na pamiątki po Cesarzu Francuzów. Liczne pomniki, muzea i tablice pamiątkowe.
Stare Miasto : plac Foch z fontanną i posągiem Napoleona, na Placu de Gaulle znowu pomnik Napoleona, tym razem na koniu, Maison Bonaparte - dom w którym narodził sie Napoleon przy rue Saint-Charles, Katedra napoleońska Sainte-Marie zbudowana w XVI w.

BASTIA
Miasto utworzone w 1380 r., przez guberantora genueńskiego Leonello Lomellini zdecydował o budowie fortecy (bastiglia) w miejscu dzisiejszego starego portu Vieux Port. W XV w. wokół fortecy rozwinęło się miasto nazwane Terra Viecha.
Dzisiaj Bastia stała sie centrum handlowym i gospodarczym Korsyki. Miasto pełni rolę ośrodka tranzytowego, a większość przyjeżdzających na wyspę gości spędza w Basti zaledwie kilka godzin.
Plac Saint-Nicolas - centralny punkt miasta o długości prawie 300 m.; kaplica Chapelle Saint-Roch ; Stare miasto : kościół Saint-Jean-Baptiste z XVII w. , stary port Vieux Port; forteca Citadelle z XV w. zbudowana przez Genueńczyków, a obok Pałac Gubernatorów Palais des Gouverneurs skąd roztacza się wspaniały widok na nabrzeże i morze.

BONIFACIO
Pięknie położone miasto w południowej części Korsyki, na prawie pionowych, wapiennych skałach. Geograficznie dzieli się na 2 części. Na część dolną, morską (marine) składa przystań jachtowa, restauracje sklepy z pamiątkami i butiki, położone wzdłuż fiordów o długości prawie 2 km. Część górna to Cytadela (Citadelle), stare miasto z krętymi i wąskimi uliczkami.
Piękne widoki na morze (z turkusową wodą) i oddaloną 12 km od Bonifacio, Sardynię roztaczają się z placu du Marché i Placu Manichelle; kościół Eglise Sainte-Marie Majeure z XIV w., gotycki kościół z tego samego okresu XIV w. Eglise Saint-Dominique.