Witamy, dziś jest Niedziela    24 Marzec, 2019      Logowanie: gość

Specjalizujemy się w organizacji imprez autokarowych we Francji.

 

Zapraszam serdecznie na naszą nową stronę www.wakacje-we-Francji.pl gdzie znajdują się najnowsze oferty i informacje związane z wypoczynkiem we Francji.

Aga Jędrzejewska

Zapraszamy na wakacje we Francji

    
    
 
 
  
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi imprezami autokarowymi do Francji. Gwarantujemy przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, przejazd , video), dobre warunki zakwaterowania oraz miłą obsługę.
 
 
 
Kraj szampana i wspaniałych serów - to pierwsze skojarzenia jakie przychodzą nam na myśl! Francja to kraj kontrastów i niezapomnianych wrażeń. Alpy, wspaniałe plaże, zamki nad Loarą, winnice Szampanii i jedyny w Europie Disneyland to miejsca które musisz zobaczyć.

Francja jest największym i najbardziej zróżnicowanym krajem Europy Zachodniej. Ciągnie się od pofałdowanych równin północy po nieregularne grzbiety Pirenejów, od poszarpanego wybrzeża Bretanii ku czystym, lazurowym jeziorom i lodowcom Alp. Jest tym samym jedynym krajem Europy należącym geograficznie zarówno do północy, jak i do południa – posiadając jednocześnie wybrzeże atlantyckie i śródziemnomorskie. Istnieje tu znaczna różnorodność ziem oraz krajobrazu, klimatu i roślinności.
 
Francja zajmuje obszar 551 000 km2 i jest trzecim co do wielkości krajem Europy po Rosji i Ukrainie. Przypomina sześciokąt niemal z każdej strony otoczony morzem, bądź łańcuchami górskimi. Wyjątek stanowi granica północno-wschodnia, która jest prawie równinnym pasem na styku z Niemcami, Luksemburgiem i Belgią. Linia brzegowa Francji liczy ok. 3200 km i jest bardzo zróżnicowana, począwszy od kredowych, białych klifów Normandii i charakterystycznych dla Bretanii przylądków, a skończywszy na łagodnych, piaszczystych plażach Atlantyku. Plaże śródziemnomorskie są przeważnie kamieniste, a nawet skaliste, z wyjątkiem Langwedocji i niektórych plaż Roussillon. Główne rzeki Francji to Sekwana, Loara, Rodan i Ren.